پرینت

فیدر گریتینگ

یکی از مراحل ساخت گریتینگ، برشکاری تسمه‌های گریتینگ و پانچ آنها برای مونتاژ کردن گریتینگ می باشد. با توجه به نوع گریتینگ (تسمه در تسمه، نیم‌تسمه و یا میلگرد) مدت زمان مرحله پانچ گریتینگ مشخص می‌شود. به عنوان مثال برای ساخت گریتینگ تسمه در تسمه، نیاز است که هر دو تسمه باربر و رابط توسط دستگاه پرس و قالب مخصوص آن، پانچ کاری شوند. اما برای تولید گریتینگ تسمه در نیم‌تسمه، میلگرد و یا چهارپهلوی تابیده شده، تنها نیاز است که تسمه‌های باربر با توجه به شکل مقطع رابط‌ها به صورت مستطیل و یا نیم دایره، شیار زنی (پانچ) شوند.

این عملیات به دو صورت دستی یا ماشینی انجام می‌پذیرد. که در روش دستی ابتدا تسمه‌های شاخه‌ای (معمولا 6 متری) برشکاری شده، سپس توسط دستگاه پرس و قالب پانچ، با روش سنتی دستی شیارزنی می‌شوند. اما در روش ماشینی تسمه‌های کویل توسط فیدر و دستگاه پرس شیارزنی و برشکاری می شوند.

فیدر پانچ گریتینگ

اکثر شرکت‌های تولیدکننده گریتینگ در کشور از فیدر پنوماتیک (بادی) برای اینکار استفاده می‌کنند که علاوه بر مشکلاتی همچون زمان بیشتر ساخت و محدودیت ضخامت تسمه، به صورت تمام اتوماتیک نبوده و نیروی انسانی نیز در قبل و حین مراحل کار دخالت دارد که باعث وجود خطا خواهد شد. اما نوعی دیگر از فیدر وجود دارد که این مشکلات در آن وجود ندارد و تا به امروز تنها به صورت وارداتی برای گریتینگ سازان کشور قابل استفاده بود.

اما شرکت پارس مشبک پردیس توسط تیم فنی مهندسی و ساخت خود، توانسته است با ایجاد خط برشکاری و پانچ تسمه گریتینگ به صورت تمام اتوماتیک (CNC) بدون محدودیت ابعادی و ضخامت تسمه، خود را به عنوان یکی شرکتهای دارای تجهیزات پیشرفته در زمینه تولید گریتینگ گالوانیزه، در کشور معرفی کند.

در این روش علاوه بر کاهش زمان مراحل تولید گریتینگ، قیمت گریتینگ، نیروی انسانی و خطای کاری، باعث افزایش کیفیت گریتینگ تولیدی خواهد شد. اجزای تشکیل دهنده این خط، کویل باز کن تسمه، صاف کن پنوماتیکی، فیدر و تابلو تجهیزات برنامه‌دهی دستگاه به اضافه دستگاه پرس ضربه‌ای هستند.

وزن گریتینگ

دریافت نرم افزار محاسبه وزن گریتینگ در اکسل

دانلود کنید

راههای ارتباط با ما

تلفن08633553585 فکس:08633553989
تلفن همراه09186282942 احدی
شماره تلگرام: 09186282943
آدرساراک، شهرک صنعتی خیرآباد، خ 308
ایمیل gratingpmp[at]yahoo.com