پرینت

بازرسی گریتینگ

 هر قطعه صنعتی با توجه به استانداردهای تعریف شده از سوی سازمان جهانی استاندارد یا طراح مربوطه، تولید شده و بازرسی و کنترل کیفی آن قطعه بر همان اساس انجام می گیرد. گریتینگ نیز از این قضیه مستثنی نبوده و طبق استاندارد گریتینگ ANSI MBG 531 ساخته شده و بر اساس استاندارد ASTM A123 با روش غوطه وری در مذاب، توسط گالوانیزه گرم آبکاری می‌شود. در متن زیر، آموزش بازرسی گریتینگ به صورت خلاصه و کلی توضیح داده خواهد شد.

تست و بازرسی گریتینگ در دو مرحله ی قبل و بعد از گالوانیزه صورت می گیرد. بدین ترتیب که قبل از گالوانیزه مواردی همون نوع جوشکاری، تمیزکاری گریتینگ، ابعاد گریتینگ و مشخصات فنی مطابق نقشه (طول، عرض، دویدگی، ارتفاع گریتینگ، ضخامت تسمه، مشبندی و..)، تابیدگی گریتینگ و... بررسی و بازرسی می شود. البته شایان ذکر است با توجه به انجام دقیق و مستمر مراحل کنترل کیفی در شرکت پارس مشبک پردیس امکان وجود اختلاف ابعادی بسیار کم بوده چراکه قبل از تولید گریتینگ، فیکسچر آن قطعه کنترل می شود.

بازرسی گریتینگ گالوانیزه

مرحله بعدی در تست گریتینگ، بحث گالوانیزه و آبکاری گریتینگ می باشد. مطابق با استاندارد تعریف شده میانگین ضخامت گالوانیزه برای نقاط مختلف گریتینگ، حدود 80 میکرون مناسب بوده و جهت سنجش میزان ضخامت گالوانیزه گریتینگ، از طریق دستگاه ضخامت سنج، پس از کالیبراسیون، چند نقطه اندازه گیری شده و در نهایت میانگین ضخامت محاسبه می شود. از دیگر مواردی که مورد بررسی قرار می گیرد، چسبندگی گالوانیزه بوده که پس از ایجاد خراش های ضربدری توسط وسیله ای شبیه کاتر (در استاندارد کلمه knife تعریف شده است)، توسط نوک تیز کاتر اقدام به آسیب رسانی به گالوانیزه و برداشتن بخشی از آن کرده، که در حالت صحیح نباید روکش گریتینگ از بین برود.

البته مواردی همچون تست ویژوال گالوانیزه، تمیزکاری پوشش گریتینگ، میزان درخشندگی و... نیز از اهمیت خاص خود برخوردار هستند.

وزن گریتینگ

دریافت نرم افزار محاسبه وزن گریتینگ در اکسل

دانلود کنید

راههای ارتباط با ما

تلفن08633553585 فکس:08633553989
تلفن همراه09186282942 احدی
شماره تلگرام: 09186282943
آدرساراک، شهرک صنعتی خیرآباد، خ 308
ایمیل gratingpmp[at]yahoo.com