پرینت

گریتینگ آلومینیوم

آلومینیوم، عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی دارای علامت Al و عدد اتمی ۱۳ می‌باشد. آلومینیوم که عنصری نقره‌ای و انعطاف‌پذیر است، عمدتأ به صورت سنگ معدن بوکسیت یافت می‌شود و از نظر مقاومتی که در برابر اکسیداسیون دارد، همچنین وزن و قدرت آن، قابل توجه‌ است.
اجزای سازه‌هایی که از آلومینیوم ساخته می‌شوند، در صنعت هوانوردی و سایر مراحل حمل و نقل بسیار مهم هستند. همچنین در سازه‌هایی که در آنها وزن پایداری و مقاومت لازم هستند، وجود این عنصر اهمیت زیادی دارد. همچین برای ساخت گریتینگ آلومینیوم جهت نصب در همان سازه ها از متریال های مناسب کار می باشد.
ماده استفاده شده در تولید گریتینگ آلومینیوم، فلزی نرم و سبک، اما قوی است، با ظاهری نقره‌ای - خاکستری مات، چکش خوار، انعطاف‌پذیر و به راحتی خم می‌شود. همچنین بسیار بادوام و مقاوم در برابر زنگ خوردگی است. بعلاوه، این عنصر غیر مغناطیسی، بدون جرقه، دومین فلز چکش خوار و ششمین فلز انعطاف‌پذیر است. لذا دیگر کاربرد گریتینگ آلومینیوم برای محلهایی است که احتمال آتش‌سوزی وجود دارد و یا سبک بودن وزن گریتینگ آلومینیوم مهم است.

ساخت گریتینگ آلومینیویم

گریتینگ تولیده شده از آلیاژهای آلومینیوم به دلیل داشتن خواص منحصر به فردی مانند نسبت استحکام به وزن، جوش پذیری خوب، شکل پذیری عالی و مقاومت به خوردگی نسبتاً خوب، به گونه گسترده در انواع سازه‌ها، صنایع هوایی و دریایی، خطوط انتقال برق، حمل و نقل و… کاربرد دارد. همچنین برای ساخت کف پله آلومینیوم، پاگرد، کانال های هدایت آب و فاضلاب، زیرپایی، کف شورهای صنعتی وخانگی، صنایع گردشگری، شهرسازی، ساخت آب نما و... از این نوع گرتینگ استفاده می کنند.
روش ساخت گریتینگ آلومینیوم در صنایع پیشرفته و خارج از کشور به صورت پرسی بوده و از هیچ گونه جوشکاری استفاده نمی شود. اما در ایران برخی شرکت های تولیدکننده گریتینگ، از روش جوشکاری Co2 و سیم جوش مخصوص جوشکاری گریتینگ آلومینیومی استفاده می کنند.

وزن گریتینگ

دریافت نرم افزار محاسبه وزن گریتینگ در اکسل

دانلود کنید

راههای ارتباط با ما

تلفن08633553585 فکس:08633553989
تلفن همراه09186282942 احدی
شماره تلگرام: 09186282943
آدرساراک، شهرک صنعتی خیرآباد، خ 308
ایمیل gratingpmp[at]yahoo.com