پرینت

گریتینگ مضرس

گریتینگ را بنا بر نیاز می توان در سه نوع گریتینگ با مشخصات فنی تسمه در تسمه، تسمه در نیم تسمه و تسمه در میلگرد یا چهارپهلوی تابیده، طراحی و تولید کرد. که معمولا برای ساخت راه پله ها، پاگرد و پوشش کانالهای انتقال آب و فاضلاب از گریتینگ تسمه در تسمه استفاده می کنند و بیشترین کاربرد صنعتی گریتینگ، از نوع گریتینگ میلگردی می باشد.

اما در بین تمام موارد ذکر شده، امکان طراحی و انتخاب گریتینگ با تسمه مضرس نیز وجود دارد. بیشترین کاربرد گریتینگ مضرس (گریتینگ آجدار یا گریتینگ دندانه دار) در مکانهای مرطوب و روغنی بوده که باعث جلوگیری از ایجاد لغزندگی در سطح گریتینگ شده و خطر از دست دادن تعادل اپراتور را از بین می برد.

بنا بر نیاز در گریتینگ تسمه در تسمه می توان فقط تسمه باربر و یا هر دو تسمه طولی و عرضی (تسمه رابط) را از نوع مضرس دندانه دار انتخاب کرد. همچنین در گریتینگ تسمه در نیم تسمه. البته در گریتینگ میلگردی نیز به علت انتخاب میلگرد آجدار برای ساخت آن، میزان لغزش کمتری وجود دارد ولی بهرحال می توان تسمه باربر آن را نیز از نوع مضرس انتخاب کرد.

گریتینگ مضرس

در گذشته برای ساخت گریتینگ مضرس، تسمه های آن را توسط قالب برش چندتایی و دستگاه پرس، دندانه دار می کردند که علاوه بر افزایش زمان و هزینه تولید گریتینگ، باعث ایجاد سطوح ناصاف و پلیسه در گریتینگ می شد. امروزه شرکت های تامین کننده مواد اولیه گریتینگ با پیشرفت تکنولوژی برش و ماشینکاری تسمه های شاخه ای، می توانند متریال  مورد نیاز ساخت گریتینگ را نیز با همان کیفیت مطلوب به صورت آجدار در اختیار تولیدکنندگان گریتینگ قرار دهند.

در نهایت گریتینگ تولیدی را پس از مونتاژ، جوشکاری و سنگ‌زنی، با استفاده از گالوانیزه گرم و میانگین پوشش 80 میکرون آبکاری نموده و مقاومت آن را در برابر خوردگی بالا می برند.

وزن گریتینگ

دریافت نرم افزار محاسبه وزن گریتینگ در اکسل

دانلود کنید

راههای ارتباط با ما

تلفن08633553585 فکس:08633553989
تلفن همراه09186282942 احدی
شماره تلگرام: 09186282943
آدرساراک، شهرک صنعتی خیرآباد، خ 308
ایمیل gratingpmp[at]yahoo.com